Sztuka na wyciągnięcie ręki

Monitor Artystyczny
Jerzy Olek DE-

„Sensy w sztuce konstruuję drogą dekonstrukcyjnych analiz destrukcji, dokonując demontażu formy i demistyfikując przypisywane jej znaczenia; dekomponując iluzje i kultywując deziluzje, odwołuję się do pryncypiów demoderny.”

Dekonstrukcji sztuki dokonuje Jerzy Olek podczas wystawy w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu w dniach 02-25 marca 2012 roku. Wystawa pod tytułem „de-” jest rodzajem dekalogu. Składa się z odrębnych części o takich nazwach, jak „Dekonstrukcja”, „Destrukcja”, „Deziluzja”. Prezentuje wybrane prace z ostatnich kilkunastu lat. Są wśród nich rysunki, fotografie i obiekty zrealizowane w ramach autorskiego programu „Bezwymiar iluzji”. Wystawie  towarzyszy publikacja Jerzego Olka, prezentująca jego dorobek twórczy z ostatnich lat.

Tworzył rozbudowane struktury wizualne, zajmując się przestrzenią, którą stara się określić za pomocą geometrii, fotografii i optyki. Zajmują go widzialność rzeczy, granice i możliwości poznania. Tworzona przez artystę iluzyjnie przestrzeń jest skomplikowana, trudna do interpretacji i niemożliwa do zobaczenia w pełni. Olek udowadnia jednak jej istnienie – nadał jej kształt i opisał.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

aktualności
Najnowsze komentarze